Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką plików cookies. Możesz je edytować w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
×
Marec.pl
×
 x 

Twój koszyk jest pusty!
środa, 11 listopad 2020 20:27

Jak wybrać idealne słuchawki bezprzewodowe?

Słuchawki bezprzewodowe to znakomita alternatywa dla ich klasycznej wersji. Ze względu na brak wiszącego, niewygodnego kabla, znakomicie sprawdzają się one podczas wszelkiego rodzaju aktywności, takich jak bieganie czy trening na siłowni. Czym kierować się przy ich wyborze?


Kluczowe parametry


Najważniejszymi parametrami słuchawek bezprzewodowych są:

● Pasmo przenoszenia - jest to zakres częstotliwości podawany w hercach. Im jest on szerszy, tym więcej dźwięków użytkownik jest w stanie usłyszeć.
● Czułość - wskaźnik ten odnosi się do tego, jak głośno są w stanie grać słuchawki przy danej mocy wejściowej.
● Mikrofon - na ten element szczególną uwagę zwrócić powinny osoby, które regularnie prowadzą rozmowy głosowe. Wysokiej jakości słuchawki bezprzewodowe są w stanie przekazywać dźwięk pozbawiony szumów i zniekształceń.
● Impedancja - określa ona stopień oporu stawiany przez słuchawki natężeniu prądu zmiennego. Parametr ten jest w stanie wpłynąć na stopień redukcji szumów.
● Czas pracy - wskaźnik ten odgrywać będzie szczególnie ważną rolę w przypadku osób spędzających dużo czasu poza domem.
● Przeznaczenie - na sklepowych półkach spotkać można się z modelami gamingowymi przeznaczonymi dla graczy oraz urządzeniami z mikrofonem dedykowanymi kierowcom.
● Dodatkowe funkcje - słuchawki bezprzewodowe wyposażone mogą być między innymi w funkcję redukcji hałasu, odtwarzacz MP3, radio czy podwójny mikrofon.
Konstrukcja słuchawek bezprzewodowych


Jeżeli chodzi o budowę słuchawek przewodowych, wyróżnia się 3 główne ich rodzaje:

● Douszne - do ich zalet zalicza się kompaktową konstrukcję, niską wagę oraz wysoki komfort użytkowania. Wadą jest natomiast kiepska izolacja dźwięku z otoczenia.
● Dokanałowe - tym, co je wyróżnia jest to, że umieszcza się je głęboko w kanale usznym. Gwarantuje to wysoką stabilność i optymalną izolację dźwięku z zewnątrz.
● Nauszne - mimo dużej konstrukcji, słuchawki tego typu są bardzo funkcjonalne. Co więcej, skutecznie izolują dźwięki płynące z otoczenia.

 https://tiny.pl/tqfdn

×