Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką plików cookies. Możesz je edytować w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
×
Marec.pl
×
 x 

Twój koszyk jest pusty!
środa, 11 listopad 2020 20:21

Samochodowy pochłaniacz wilgoci – ciesz się komfortową i bezpieczną jazdą

Sezon jesienno-zimowy trwa w najlepsze, co wiąże się z większą wilgotnością powietrza oraz ponurą, zimną aurą. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, ile wilgoci osadza się we wnętrzu samochodu. Objawia się ona nie tylko zaparowanymi szybami, ale również nieprzyjemnym zapachem i rozwojem drobnoustrojów.
Jeśli nie chcesz oglądać świata zza zaparowanych szyb, samochodowy pochłaniacz wilgoci stanowi idealne rozwiązanie!

Jak działa samochodowy pochłaniacz wilgoci?
Na rynku obecnie znajdziemy bogatą ofertę gadżetów przystosowanych do walki z wilgocią. Pochłaniacze można podzielić ze względu na sposób, w jaki pochłaniają wilgoć:
• Pochłaniacze wilgoci na tabletki;
• Pochłaniacze wilgoci z granulatem;
• Elektryczne pochłaniacze wilgoci.
W samochodzie najlepiej sprawdzi się pochłaniacz wilgoci z granulatem. Jest to niewielki woreczek wypełniony ziarenkami, które pochłaniają wilgoć. Osuszacz powietrza umieszcza się wewnątrz samochodu do momentu, aż napełni się wodą – sygnalizuje to wskaźnik zmieniający kolor. Dzięki temu zapobiega się rozlaniu nagromadzonej wilgoci w nieodpowiednim miejscu i momencie.
Dodatkową zaletą produktu jest fakt, że jest on wielokrotnego użytku. Po wchłonięciu maksymalnej ilości wody należy go włożyć do kuchenki mikrofalowej na 6 minut przy wcześniejszym ustawieniu jej mocy na 600W. W ten sposób pochłaniacz wilgoci regeneruje się i jest gotowy do kolejnego użycia.

 

W jakich sytuacjach sprawdzi się pochłaniacz wilgoci?
Niepozorny woreczek raczej nie poradzi sobie przy poważnym zalaniu i nie osuszy dużej przestrzeni. Jednak przy jesiennym problemie parujących szyb i nieprzyjemnego zapachu w kabinie samochodowej pochłaniacz wzorowo spełni swoją funkcję! Wystarczy położyć go w miejscu, gdzie zbiera się najwięcej wilgoci i gdzie nie będzie rzucał się w oczy i przeszkadzał, np. pod siedzeniem kierowcy. Działa on zazwyczaj przez około 3 tygodni, po czym wymaga regeneracji, aby znów dobrze funkcjonować.

Samochodowy pochłaniacz wilgoci – gdzie kupić i ile kosztuje?
Na rynku znajdziemy bardzo bogatą ofertę gadżetów samochodowych tego typu. Różnią się one między sobą przede wszystkim substancją, która wchłania wodę, oraz ceną. Jest ona zależna od producenta i jakości samego pochłaniacza wilgoci. Koszt takiego produktu wynosi od kilku do nawet kilkuset złotych. Warto wiedzieć jednak, że sam pochłaniacz wilgoci w samochodzie może nie rozwiązać całkowicie problemu. Kiedy przyczyna problemu jest bardziej skomplikowana, kupno drogiego sprzętu może się nie wystarczyć. Należy najpierw zastanowić się nad źródłem problemu. Warto też zainwestować w dywaniki gumowe zamiast materiałowych, pamiętać o otrzepaniu butów z wody oraz o korzystaniu z klimatyzacji. Pochłaniacz wilgoci ma za zadanie wspomóc te podstawowe działania, a nie całkowicie samodzielnie eliminować problem.


Jeżeli jesteście zainteresowani takim gadżetem do swojego samochodu, zapraszamy do naszego sklepu internetowego. 

https://bit.ly/32tLFDh

×