Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką plików cookies. Możesz je edytować w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
×
Marec.pl
×
 x 

Twój koszyk jest pusty!
piątek, 17 listopad 2017 22:25

Jak wybrać kieszeń na dysk?

Masz stary dysk i chcesz odczytać z niego dane? Masz stary dysk chcesz go wykorzystać jako dysk przenośny ale nie wiesz jaki rodzaj obudowy kupić? Nie wiesz gdzie kupisz najtaniej? Zapraszam do lektury. 

 

Jak dobrać udowę do posiadanego dysku?

Wielkość dysku

Najczęściej spotykane dyski twarde to:

  • dysk 2,5"– montowane przede wszystkim w laptopach. Jednak dzięki mniejszym rozmiarom świetnie sprawdzą się jako pojemne dyski zewnętrzne.
  • dysk 3,5" – stosowane w komputerach stacjonarnych, charakteryzujące się bardzo często lepszymi parametrami. Pomimo to potrzebują dodatkowego zasilania, a także są cięższe i większe. Nadają się do okazjonalnego przenoszenia danych.

Interfejs dysku

Kolejną istotną informacją jest wykorzystywany interfejs, który pozwoli na podłączenie dysku twardego do kieszeni. Dyski mogą dysponować następującymi gniazdami (wymienione zostały najpopularniejsze):

  • SATA – najpopularniejszy interfejs wykorzystywany przez producentów dysków twardych. Powstały trzy generacje, przy czym najnowsza osiąga przepustowość ok 6 Gbit/s.
  • IDE – jest to już interfejs nierozwijany, jednak może pojawić się w starszych dyskach twardych.

Dysk25porownanie2

 

Zapraszam do naszego sklepu aby zpaoznać się z obudowami na dyski (2,5" 3,5" interfejs SATA IDE):

OBUDOWA DYSKU

Jeżeli chcesz uniwersalny adapter ktróy odczyta dane z dysku 3,5" 2,5" z interfejsem SATA lub IDE to polecam adapter:

UNIWERSLANY ADAPTER

Polecamy również różne rodzaje adapterów:

ADAPTER SATA

×